Andrzej Dąbrowski

29 października 2018

Brak komentarzy

Start Kwiaty

Hortensja to lato przez cały rok!

Hortensja to lato przez cały rok!

Dzięki dużym kwiatom, które mogą osiągnąć 25 cm średnicy, hortensja – znana również jako nazwa Hydrangea – rozjaśnia Twoje wnętrze, jakby przedłużało święta … w wazonie. Dzięki letniej atmosferze jaką wprowadza do Twojego otoczenia zasługuje na pięć gwiazdek!

Kolory i kształty

w pierwszej połowie roku, hortensje są czerwone, różowe, fioletowe, białe, zielone i niebieskie; są też dwukolorowe. Wtedy kwiat zmienia kolor. Hortensje zmieniają swoje zabarwienie na kolor zielony, czerwony i brązowy od jesień do zimy, w tym okresie pozwalają doskonale się zasuszyć. Ich kształt jest również zróżnicowany: pojedyncze lub podwójne kwiaty, kulki, z dużym kwiatem centralnym otoczonym koroną mniejszych kwiatków lub kwiat w kształcie dmuchawca. Jesteśmy rozpieszczani przez dużą różnorodność kwiatostanów!

Symbolika

Hortensja jest bogata w symbolikę. Kwiat jest symbolem wdzięczności, wdzięku i piękna. Dzięki dużej liczbie małych kwiatów i okrągłemu kształtowi, symbolizuje również obfitość. Kolory hortensji symbolizują miłość, harmonię i pokój; są idealne na wesela i urodziny. Pozytywne i optymistyczne symbole sprawiają, że kwiat nadaje się również na pogrzeby.

Pochodzenie

Hortensja, którą można znaleźć w kwiaciarni, pochodzi z Azji i Ameryki Południowej. To statki Kompanii Wschodnioindyjskiej sprowadziły je do Europy. Elegancka nazwa hortensji pochodzi od greckich słów hydro (wodar) i angel (dzban). Kształt hortensji przypomina stare dzbany wody. Oczywiście, przy odrobinie wyobraźni …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *